O B S G r u p

NETWORK ÇÖZÜMLERİMİZ

NETWORK ÇÖZÜMLERİMİZ


Müşterilerimizin gereksinimleri değerlendirilerek Yerel ve Uzak Alan Ağı iletişim hizmetleri ihtiyaçları OBS Grup tarafında, hizmet ve kalite anlayışı ile uzman personelimiz tarafında sunulmaktadır.

 

Konusunda uzman personelimiz, marka bağımsız olarak ürünlerin kurulması, devreye alınması ve satış sonrası teknik destek verilmesi konularında hizmet sunmaktadır.

 

Network ürünleri konusunda ürün ve teknoloji geliştiren firmaların sürekli yeni ürünler geliştirmesi network sektörünü sürekli hareketli kılmaktadır. Teknolojinin sürekli değişti bu sektörde personelimizin teknik yeterliliğini müşterilerimize daha iyi hizmet vermek adına sürekli yükseltmekteyiz.

 

LAN (Local Area Network)

 

Bina içi yerel alan ağlarının keşif, projelendirme, kurulum ve optimizasyon çözümleri sunmaktayız.

 

Layer2, Layer3, Layer4 switching ve content switching çözümleri ile Gigabith ethernet uygulamaları yapıyor, kablo test ölçümleri, konfigürasyon analizleri, paket analizi, sniffing, ağ güvenliği gibi her türlü network problemlerinin giderilmesini sağlıyoruz.

 

Kablosuz ağ kuruluşlarını gerçekleştiriyor, bakım ve destek hizmeti veriyoruz.

 

WAN (Wide Area Network)

 

WAN ağlarının uygun teknolojilerin seçilerek (Metro Ethernet, Noktadan Noktaya G.SHDSL, Noktadan Noktaya ADSL, LL, FR, VPN, ISDN, vb.) planlanması ve tesisinin yapılması da çözümlerimiz arasında yer almaktadır.

 

Kullanılacak komünikasyon teknolojilerine uygun aktif cihazların belirlenir, kurumun ihtiyaç analizine göre WAN set-up`ı oluşturulur. Data, ses, video gibi farklı trafiklerin optimizasyon ve QoS yapılandırmaları yapılır.

 

Ana taşıyıcı ya da yedek taşıyıcı olarak Internet Backbone`unun kullanıldığı durumlarda gerekli güvenlik altyapısının planlanması ve kurulumu gerçekleştirilir. Site to Site ya da client to site VPN altyapılarının kurulumunu da yapmaktayız.

 

WAN sisteminin, Internet firewall veya UTM cihazlar ile entegrasyonu yapıyor, WAN üzerinden kullanılacak olan uygulamalara göre uygun internet güvenliğinin sağlıyoruz.

 

Kurulan sistemlerin için bakım ve onarım hizmetleri veriyoruz.

Network Çözümlerimiz